2010-04-15

IIb klasės projektas

2010 m. balandžio 15 dieną IIb klasėje (mokyt. Valdonė Šimonytė) vyko projekto „Mandagiausiai valgantys mokiniai“ aptarimas.

Daugelis klasės mokinių valgo mokyklos valgykloje. Trūko kultūringo elgesio prie stalo įgūdžių: gražaus atsisėdimo bei tylaus valgymo. Norėdami išvengti apsiplikymo ar užspringimo ir būti mandagiais, inicijavome šį projektą.

Šiuo ilgu – dviejų su puse mėnesio trukmės - projektu siekėme tobulinti mandagaus elgesio prie stalo įgūdžius, pastebėti mandagiai valgančius mokinius, kiekvieną mėnesį išrinkti nugalėtojus. Klasės seniūnas ir pavaduotoja norėjo organizuoti projektą, o mokiniai noriai sutiko „žaisti“ jį. Klasės seniūnas Mantas kantriai vadovavo šiam žaidimui. Kasdien stebėdamas žymėjo mandagiai valgančius mokinius. Juk mandagūs norėjome būti visi! Mūsų veikla atnešė pirmąjį džiaugsmą. Mes aplinkinių buvome pastebėti kaip tyliai valgantys. Mokyklos konkurse „Mandagiausias elgesys valgykloje“laimėjome II vietą. O mūsų Rugilės pasiūlymas buvo labai tikslingas – reikėtų valgyti peiliu ir šakute (juk taip darželyje mokė!). Geras pavyzdys užkrėtė daugelį. Dabar mums reikia ne tik šakutės, bet ir peilio.Visi šie mokinių įgūdžiai buvo sėkmingai pritaikyti dailės ir technologijų pamokoje „Prie vaišių stalo“. Nors projektas baigėsi, bet mes ir toliau stengiamės kultūringai pietauti.

Dailės ir technologijų pamokoje pasidengėme vaišių stalą

Labai stengėmės gražiai valgyti.

Naudotis peiliu ir šakute visiškai nesunku.

Pavalgę įrankius gražiai sudedame.

Apdovanoti klasės projekto nugalėtojai.

Dabar ir valgykloje valgome peiliu bei šakute.