2011-12-15

Formanų koncertas

Jonavos pradinės mokyklos bendruomenė siekia, kad mokykloje vykstantys koncertai atitiktų muzikos įvairovę ir aukštą meninę atlikimo kokybę bei pradinio ugdymo muzikinę programą. Miroslav ir Nijolės Formanų koncerto „ Spalvotas pasaulis“ tikslas - ugdyti Europos jaunąją kartą, mokant juos bendravimo, judesio, emocijų išraiškų, mokyti- pamatyti , kas gražu.

2011 m. gruodžio mėnesį mokykloje buvo organizuoja integruota muzikos ir šokio pamoka, kurią vedė pasaulinio garso muzikantas Miroslav ir jo žmona Nijolė Formanai. Koncertas-integruota pamoka mokykloje vyko dviem srautais, nes norinčių buvo daug (300 mokinių), kurie netilpo į salę. Garsaus muzikanto koncerte dalyvavo ne tik mokiniai, mokyklos personalas, bet ir mokinių tėvai. Mokytojos netruko pastebėti teigiamo muzikos poveikio vaikui. Ši muzika veikia vaikų nuotaiką ir jausmus, ugdo komunikacinius gebėjimus. Kai mokiniai klausėsi įvairių stilių muzikos: modernios klasikos, hiphopo, jazz, buvo galima pastebėti skirtingas vaikų reakcijas. Išgirdę įvairių stilių muziką, mokiniai ritmiškai judėjo, plojo rankomis, trepsėjo kojomis, panaudojo kūno perkusiją. Ypač profesionaliai Nijolė Forman valdė mokinių auditoriją. Net ir hiperaktyvūs bei elgesio problemų turintys mokiniai įdėmiai klausė, kartojo muzikinius ritmus ir šoko pagal muziką. Per trumpą koncerto laiką N. Forman pastebėjo gabius vaikus ir jų puikius muzikinius duomenis: gebėjimą intonuoti, pakartoti muzikinius ritmus. Vestos edukacinės pamokos mokykloje vaikams yra puikus pradžiamokslis susipažinti su smuiko garsais ir styginiais instrumentais. Ne vienas išgirdęs smuiko muziką, pasirinko styginių instrumentų specialybę meno mokykloje. Vaikus žavėjo ir gitaros garsai. Todėl mokykla palaikydama ryšius su profesionalias muzikantais, suorganizavo bendrą renginį-poezijos popietę, kurioje taip pat griežė smuiko virtuozas M. Forman. Rugsėjo 1-sios šventėje puikius savo aktorinius sugebėjimus pademonstravo aktorė Nijolė Forman.

Manome, kad šios integruotos muzikos ir šokio pamokos, mokyklose turėtų būti organizuojamos dažniau su profesionalais muzikantais, nes išgirsta profesionali muzika vaikams yra tikras pavyzdys, rodantis muzikos reikšmę žmogaus gyvenime.