2012-05-10

Seminaras Kauno Panemunės mokykloje

2012 m. gegužės 10 d. Kauno Panemunės pradinėje mokykloje vyko projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokymo įstaigose“ gerosios patirties sklaidos seminaras. Vienoje iš moderniausių sporto bazių turinčioje mokykloje renginys prasidėjo pradinių klasių mokinių daina, eilėraščiu apie sportą, aerobikos pasirodymu ir atliekamu mokyklos himnu. Mokyklos direktorė Virginija Rupainienė pasveikino susirinkusius svečius ir pasidžiaugė galimybe, būtent jų mokykloje, rengti respublikinį seminarą.
Sveikinimo žodžius tarė svečiai: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo direktorius Algimantas Gudiškis ir Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro Sporto strategijos ir metodikos skyriaus vedėja Rytė Bareckaitė.

Seminare dalyvavo Jonavos, Kėdainių, Molėtų, Radviliškio ir Kauno miesto bei rajono mokymo įstaigų pedagogai, svečiai iš LTOK ir LMSSC.

Visi seminaro dalyviai galėjo pasivaikščioti po mokyklą, apžiūrėti naujai įrengtą sporto bazę, modernias klases, sužaisti šaškių ar šachmatų partiją ir susipažinti su praktinės veiklos užsiėmimais. Jų metų pedagogai stebėjo kaip vyksta kūno kultūros pamoka, jogos mankšta, kendo (tradicinis Japonų kovos menas su kardais), mokyklos aikštyne – su paspirtukų lenktynėmis, kvadrato, smiginio, krepšinio žaidimais.
Po pietų seminaro dalyviai vėl susirinko į aktų salę, kurioje klausėsi kitų pranešimų:
• „Olimpinis ugdymas Kauno Vaidoto pagrindinėje mokykloje“ – Lina Čečinaitė, Kauno Vaidoto pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja metodininkė;
• „Jonavos pradinės mokyklos olimpinio ugdymo pirmieji žingsniai“ – Jonavos pradinės mokyklos mokytojos Gintarė Vinciūnienė ir Birutė Prasauskienė
• „Golfo žaidimas mokyklos ugdymo programoje“ – Rolandas Dovidaitis, Lietuvos golfo federacijos prezidentas.
• „Kauno Panemunės pradinės mokyklos bendruomenės sporto šventės. Video medžiagos peržiūra.“ – Virginija Rupainienė, Kauno Panemunės pradinės mokyklos direktorė.

Renginio pabaigoje svečiai džiaugėsi už puikai praleistą laiką, įgytas naujas žinias ir pasidalijimą gerąją patirtimi. LTOK Olimpinio švietimo direktorius Algimantas Gudiškis įteikė padėkas už pranešimus Kauno Panemunės pradinės mokyklos direktorei Virginijai Rupainienei, direktorės pavaduotojai ugdymui Giedrei Stankevičienei, Jonavos pradinės mokyklos direktorei Birutei Prasauskienei,

Seminaro akimirkos