2012-09-25

Olimpinės mylios bėgimas

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skelbė projekto „Olimpinę ugnelę – į kiekvieno širdelę“ konkursą – taip vadinasi keturiasdešimt trys mokykliniai projektai, kuriuos teigiamai įvertino ir finansiškai parėmė Olimpinio švietimo komisija. Projektai apims Kauno, Panevėžio, Pasvalio, Šiaulių, Širvintų, Ignalinos, Kupiškio, Molėtų, Kretingos, Lazdijų, Joniškio, Palangos, Jurbarko, Jonavos, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Radviliškio, Elektrėnų, Šilutės, Utenos savivaldybių mokyklas . Projektų veiklos truks iki pat metų pabaigos. Tarpdalykinės integracijos metu mokiniai toliau gilins žinias apie olimpinį sportą, jo sąsajas su kasdieniu gyvenimu, bus kreipiamas dėmesys į garbingą elgesį sporto varžybų, renginių metu, jiems ruošiantis bei pasibaigus. Dar vienas svarbus uždavinys - socialinių partnerių įtraukimas į projekto įgyvendinimą, siekiant realizuoti olimpizmo principus.

Linkiu, kad projektas suteiktų daug džiaugsmo ir atneštų naudos dalyviams. Projektą parengė mokyklos olimpinio ugdymo grupė, o projekto koordinatorė mokytoja Gintarė Vinciūnienė.

Šiandieną simbolinę olimpinę ugnį neš Jonavos bėgikų klubo „Maratonas“ narys Jonas Dautartas ir Mūsų mokyklos mokytoja – metodininkė, Vienos maratono 20 – ties kilometrų distanciją įveikusi, Leonarda Šimonienė. Bėgimo metu bus kreipiamas dėmesys į garbingą elgesį, nes kilnus elgesys dažnai būna vertingesnis net už pergales.

Olimpinės mylios bėgime dalyvauja 3- 4 klasių mokiniai ir visi norintys. 1 Mylia sudaro 1.609 km Šiandien ją esame pasiruošę įveikti.

Įveikę Olimpinę mylią visi apdovanoti olimpinės ugnelės ženkleliais bei padėkos raštais.