2012-09-28

Rugsėjo 29 d. - Pasaulinė širdies diena

1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline širdies diena. Šių metų šūkis — VIENAS PASAULIS, VIENI NAMAI, VIENA ŠIRDIS.

Rugsėjo 28 dieną Jonavos pradinėje mokykloje vyko įvairūs renginiai skirti pamynėti šiai dienai prie kurių noriai prisidėjo aktyvūs ir energingi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Jonavos komiteto jaunieji savanoriai. Jaunuoliai supažindino pradinukus su pagrindiniais ŠKL rizikos veiksniais, pademonstravo realios širdies modelį.

Renginio metu jaunieji savanoriai įrodė, jog šiuolaikinė visuomenė gali prisidėti prie vaikų širdies ligų rizikos veiksnių mažinimo. Pasakodami apie sveikos mitybos ypatumus, kaip blogai valgyti maistą turintį per mažai kalorijų ar "blogųjų" riebalų ir cukraus, apie netinkamą veiklą, pavyzdžiui apie kompiuterinius žaidimus, kurie stabdo fizinį aktyvumą ir panašiai.

Po pamokėlės vaikai lankstė simboliškas širdeles, žaidė įvairius žaidimus bei įsiamžino bendroje nuotraukoje.