2012-10-04

Ekskursija į Anykščius

2012-10-04 Ib klasės mokiniai (mokyt. Valdonė Šimonytė) išvyko į pirmąją savo ekskursiją „Keliam nykščius už Anykščius“. Kelionei ruošėmės iš anksto. Mokytoja vaikams skaitė Jono Biliūno apsakymus „Kliudžiau“, „Joniukas“, „Brisiaus galas“. Gaila buvo ir katytės, ir mažojo piemenuko Joniuko, ir šuns Brisiaus ( o ekskursijoje sužinojome, kad tikrasis Brisiaus vardas buvo Robzonas). Kai kurie vaikai, išklausę istorijas, net ašarą nubraukė.

Kelionės rytą mus į neįprastą – mokyklą ant ratų palydėjo tėvai, seneliai. Neįprastos pamokos jau prasidėjo! Prasidėjo konkursu „Pigiausios prekės pirkėjas“. Užduotis nelengva. Dienos pabaigoje reikėjo pasakyti, kiek pinigų išleido kiekvienas. Nugalėtoja tapo Viktorija, neišleidusi nė cento!

Pakeliui į Anykščius aplankėme švento Jono šaltinį Kavarske (1 nuotr.). Nekantravome paviešėti mums jau žinomo Jono Biliūno name – muziejuje (2 nuotr.). Muziejininkės pasakojimas apie mažąjį Jonuką buvo labai įdomus. Netruko praeiti mums lietuvių kalbos pamoka. Skubėjome į Niūronių kaimą. Ten vyko pasaulio pažinimo pamoka Arklio muziejuje. Pavalgę pietus ir pasisupę arkliukais, nuvažiavome į Anykščius, Siaurojo geležinkelio muziejų (3, 4  nuotr.). Tai bent buvo technologijų pamoka! Kūno kultūros ir lietuvių kalbos pamokos tęsėsi prie Laimės žiburio (5 nuotr.). Užkopti pavyko visiems, bet lipant tylėti – ne visiems... Kelionės pabaigai pasilikome aplankyti Anykščių šilelį ir garsųjį Puntuko akmenį. Visa klasė apglėbė rankomis šį milžiną (6, 7 nuotr.).

Po poros dienų klasėje dalinomės įspūdžiais, vertinome ekskursiją (8 nuotr.), piešėme. Išleista pirmoji kelionės knyga mums primins, o tėvelius supažindins su tuo, ką matėme (9, 10 nuotr.).

Mes dėkojame kelionės draugams – IIIc klasės mokinukams (mokyt. Leonarda Šimonienė), kad buvo draugiški, atlaidūs mums ir mes iš jų galėjome pasimokyti gražaus elgesio.