2012-10-04

Gyvūnų diena

Šiais metais spalio 4 dieną visas pasaulis aštuoniasdešimtą kartą šventė Pasaulinę gyvūnų dieną. Gyvūnų diena minima nuo 1931 metų Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos. Šventei spalio 4 diena, šv. Pranciškaus vardinės, pasirinktos neatsitiktinai – jis laikomas gyvūnų globėju.

Gyvūnų dienos šventę paminėjo ir grupės vaikai. Mokytoja Ina Sipavičienė papasakojo, kad tą dieną žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais. Taip pat raginama prisiminti savo atsakomybę gyvūnams, nes būtent mes, žmonės, juos prisijaukinome, todėl privalome jiems užtikrinti saugų ir pilnavertį gyvenimą. Juk prijaukintas gyvūnas be žmogaus negali pats savimi tinkamai pasirūpinti ir dėl to kenčia. Gyvūnas į kiekvieno žmogaus gyvenimą atnešą daug džiaugsmo.

Grupės mokytoja Ina Sipavičienė

Vaikai džiaugėsi Enrikos atsineštu šuneliu.