2012-10-26

Draugystės projektas

2012 m. spalio 26 dieną Ib (mokyt. Valdonė Šimonytė) ir 3c (mokyt. Leonarda Šimonienė) klasėse vyko Draugystės projekto dailės ir technologijų pamoka. Šiais mokslo metais kitaip nei įprasta dirba mūsų mokykla. Tos dvi klasės draugiškai dalinasi vienu kabinetu. Be to, kartu važiavo į ekskursiją. Pirmokai vyresniuosius laiko savo draugais. Kad draugystė dar sustiprėtų, pirmokų mokytoja trečiokus pakvietė mokytis dirbti kartu.

Trečiokai iš anksto ruošėsi šiai pamokai. Etikos pamokoje grupelėse kūrė būsimos pamokos viziją ir prisistatymą. Dailės ir technologijų pamokose nupynė iš siūlų apyrankes mažiesiems ir išmoko lankstyti žaidimą „Diena – naktis“.

Pirmokai ilgais ir nuoširdžiais plojimais pasitiko savo draugus. Trečiokai kiekvienam pirmokui užrišo savo pagamintą draugystės apyrankę ir pažadėjo dar padovanoti Draugystės žinių – išmokyti lankstyti žaidimą „Diena – naktis“. Jie stengėsi būti gerais mokytojais, o pirmokai labai atidžiai klausė savo „mokytojo“ ir uoliai dirbo. Daugelis spėjo pasigaminti net po du darbelius. Visi vaikai padūkėliškai sužaidė dar judrųjį žaidimą „Diena – naktis“. Mažieji dėkojo savo draugams už pagalbą ir šventinę pamoką, o trečiokas Deividas veiklą baigė savo mintimis: Jeigu nebūtų šitos pamokos, nebūtų laimės, šviesos ir meilės. Buvo smagu! Ačiū jums, kad priėmėt į šitą nuostabią pamoką. Linkime jums geros nuotaikos.

Po pamokos pirmokas Gvidas pristatė visiems savo parodos darbelį “Miestas”. Trečiokai negailėjo komplimentų darbštuoliui.

Vyresnieji mokiniai projektą pratęsė lietuvių kalbos pamokoje kūrybiniu darbu „Mintys po Draugystės pamokos“.

Augustė: Kai aš pyniau apyrankes, jaučiau, kad jos patiks pirmokams. Tikiuosi, kad tos apyrankės neverš jiems rankyčių ir nesinorės nusimauti.

Urtė: Labai dėkojame už nuoširdžius plojimus ir didelis AČIŪ. Mums reikia daugiau tokių pamokų! Aš pirmą kartą buvau mokytoja. Dabar jau suprantu, kaip mokytojai sunku.

Titas: Man labai buvo malonu mokyti pirmokę – gera buvo širdelėje. Ji taip klausė, kad net aš negalėčiau taip klausyti. Kai mes įėjome į pirmokų klasę, jie mums plojo ir plojo. Jiems buvo staigmena.

Nerija: Aš pati kai ko pasimokiau – mokyti pirmokėlius, padėti, o ne pykti. O jie mane pamokė draugystės, išraiškos. Norėtume ilgiau pabūti. Džiaugiamės, kad jus pažįstame.

Mia: Man labai patiko, kai pirmokai mums plojo. Aš manau, kad ši pamoka buvo skirta draugystei. Man gera, kad manęs klausė mano mokiniai. Aš tą akimirką pasijaučiau kaip mokytoja. Ir norėčiau tarti žodį AČIŪ!! Susiradau daugiau draugų. Norėčiau dar tokių pamokų.

Dovana - Draugystės apyrankė

Trečiokai - kantrūs mokytojai

Pirmokai - uolūs mokiniai

Nelengvas mokytojo darbas

Darbas - virte virė

Darbelis mažas, bet džiaugsmas - didelis

Šypsena veide vainikavo bendrą darbą

Ačiū trečiokams, ačiū ir pirmokams!