2012-11-14

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 12–18 dienomis Jonavos pradinėje mokykloje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji buvo pradėta jau tradicine tapusia šviesos ir knygos švente, kurios metu 2b klasės mokiniai prie plevenančių žvakučių skaitė norvegų rašytojo Thorbjorn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“ ištrauką. Drauge su mokytoja Daiva Puišiene vaikai nagrinėjo veikėjų charakterius, aiškinosi, kad neretai išankstinė nuomonė apie galimai blogą personažą gali būti klaidinga. Po to visi vaikai darniai piešė patikusį ištraukos siužetą.

3a klasės mokiniai (mokytoja metodininkė Jolita Skulčiuvienė) pažinčiai su įvairialypėmis Šiaurės šalimis paskyrė visą pamokų laiką. Susiskirstę į 5 grupes, iš jau paruoštų plakatų mokiniai ieškojo atsakymų į užduotus klausimus. Iš įvairių informacijos šaltinių vaikai mokėsi surasti informaciją apie Šiaurės šalis, ją vertinti, analizuoti ir pateikti.

Ketvirtų klasių mokiniams teko kūrybinė užduotis – jie turėjo nulemti dingusio meškučio Niurzgučio iš knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“ likimą. Visi vaikai buvo geranoriški – Niurzgutis miško draugų pagalba sėkmingai grįžo į namus pas savo šeimą.