2012-11-16

Integruotas projektas
"Susipažinkime su Šiaurės šalimis"

2012-11-16 diena 3 a klasėje buvo įdomiai paminėta integruojant du labai svarbius dalykus: žinias apie toleranciją bei aktyvų grupinį mokymąsi apie Šiaurės šalis.

Diena numatyta, suorganizuota ir pravesta veiklą planuojant su mokyklos prevencinio projekto darbo grupe bei bibliotekininke Lilija Grigėniene.

Pirmiausia visi drauge išsiaiškinome „TOLERANCIJOS“ sąvoką, daug kalbėjomės ir dalijomės gyvenimiškais pavyzdžiais, formulavome išvadas ir nutarėme integruoto projekto metu laikytis tam tikrų susitarimų.

Susiskirstėme į penkias komandas, išsirinkome kapitonus ir... kibome į darbą... Bibliotekininkė Lilija atsinešė penkis praeitos ketvirtokų laidos šauniai parengtus plakatus apie Šiaurės šalis:

Komandų kapitonai burtų keliu išsitraukė po vieną šalį. Kiekviena komanda turėjo perskaityti visą plakate esančią informaciją; surasti ir tiksliai, pilnais sakiniais parašyti atsakymus į 7 klausimus. Grupės nariai ne tik susipažino su konkrečia šalimi, parengė pristatymą, bet ir tyliai, darniai, tolerantiškai dirbo tarpusavyje. Visa klasė puikiai padirbėjo!

Po darbo komandose, stebėdami Artūro Andrijausko (apie Daniją), Miglės Stasiukonytės (apie visas šalis), Godos Astafjevos (apie Norvegiją) bei mokytojos Jolitos Skulčiuvienės (apie Švediją ir kitas šalis) parengtas pateiktis, apibendrinome ir gilinome jau turimas žinias.

Buvo labai smagu! Nė nepastebėjome, kaip greitai praėjo diena!..