2013-02-22

Tramtatulis

Lietuvos liaudies kultūros centras rengia vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos konkursą „Tramtatulis“ 2013.

Tai konkursas, kuriame gali dalyvauti vaikai ir moksleiviškas jaunimas nuo 2-3 iki 18 metų. Konkursas rengiamas kas dveji metai ir jame dalyvauja vaikai, besidomintys tautosakos, muzikinio folkloro palikimu, gebantys išmokti autentiškas dainas, pasakojimus ar groti autentiškus instrumentinius kūrinius ir norintys savąja patirtimi pasidalinti konkurse su kitais gabiais vaikais.

Jo tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius dainininkus, muzikantus, pasakorius.

Šie metai paskelbti Lietuvos etniniuose regionuose gyvuojančių tarmių metais, tad ir „Tramtatulio“ dalyviai turės galimybę atskleisti visas šalyje gyvuojančias tarmes ir patarmes tiek dainų tekstais, tiek sakytinės tautosakos tekstais.

Mūsų mokyklą atstovavo 3 c klasės mokinė Karolina Zvicevičiūtė. Mokinė išmoko dvi sakmes aukštaičių tarme. Karoliną ruošė mokytoja metodininkė Leonarda Šimonienė, o aukštaičių tarmės mokė direktorės pavaduotoja ugdymui Jolita Skeirienė.  Karolina pasirodė Jonavos kultūros centre, buvo pastebėta kaip labai talentinga ir gerai įvaldžiusi aukštaičių tarmę. Nors konkurse nepavyko laimėti prizinės vietos, tačiau galimybė pasirodyti kituose konkursuose jau yra. Karolina dalyvaus konkurse Raimundo Samulevičiaus mokykloje „Savo talentą dovanoju Lietuvai“

3c klasės mokinė Gustė Cvilikaitė lanko kultūros centro etnokultūros būrelį. Būrelio vadovė Loreta Ratautienė paruošė mokinę „Tramtatulio“ konkursui. Ji tapo nugalėtoja ir dalyvaus 2013 m.   kovo 22 d. Kauno apskrities vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „ Tramtatulis 2013“.