2013-03-08

Kovo 11-osios minėjimas

Jonavos pradinėje mokykloje susirinkom paminėti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Kad ši šventė išties didinga, abejonių nėra. 1990-ųjų Kovo 11-oji nulėmė tai, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvoje. Kad turime galimybę stovėti orūs tarp kitų tautų ir šalių. Kad esame laisvi, pripažinti.

Kiekvieną pavasarį į gimtąsias vietas grįžta paukščiai. Čia jie taiso senus ir krauna naujus lizdus, peri ir maitina vaikus, moko juos gyventi.

Žmonėms taip pat kartais tenka palikti savo gimtinę ir apsigyventi svetimuose kraštuose. Bet dažniausiai visą gyvenimą jie ilgisi tėvų namų, tėviškės.

Kodėl taip yra?

Apie tėvynės ilgesį mums papasakojo garbingos viešnios Stasė Jankauskienė ir Birutė Antanavičienė - tremtinės, buvusios mokytojos.

Renginyje visi buvo linksmai nusiteikę. Vaikučių širdis sujaudino skausmingi tremtinių pasakojimai.

Klausėmės Vakarės Skeirytės smuiku atliekamo kūrinėlio.

Kovo 11-osios šventės proga muzikinį kūrinėlį mums skyrė Jokūbas Petrikonis.

Mokiniai padeklamavo savos kūrybos ir garsių autorių eiles apie Lietuvą.

Visi darniai susikabinome rankomis ir palingavome  klausydamiesi muzikos būrelio, vadovaujamo muzikos mokytojos Inos Sipavičienės , dainos „Europos vidury“.

Savo džiaugsmą išreikšti galime šimtais būdų, tačiau šiai šventei labiausiai tinkamas būdas – daina. Pasiklausėme 3a klasės mokinių atliekamos dainos „SAULELĖ MOTULĖ“. Mokinius paruošė vyresnioji muzikos mokytoja Živilė Talalienė.

Lietuvių liaudies kūrinius papasakojo Gustė 2c klasės mokinė

ir Karolina 3c klasės mokinė

Smagų šokį „Jūreiviškai“ pašoko 3b klasės mokiniai, juos  šokio išmokė mokytoja Rima Auglienė.

Pažinę savo krašto garbingą praeitį, dar labiau pamilsite jį, imsite didžiuotis, kad esate lietuviai. Tada užaugsite tvirti, stiprūs ir dori, mokėsite mylėti Tėvynę ir vieni kitus.

Renginį organizavo mokyklos „ Jaunųjų žurnalistų“ būrelio vadovė Olga Šarapajeva ir bibliotekininkė Lilija Grigėnienė , pavaduotoja Jolita Skeirienė