2013-03-22

Skaitymo maratonas "Diena su knyga"

Ib (mokyt. Valdonė Šimonytė) ir IIIc (mokyt. Leonarda Šimonienė) klasių mokiniai skaitymo maratono „Diena su knyga“ užduotis darydami kartu, mokėsi vieni iš kitų. Maratonas buvo skirtas Pasaulinei vandens dienai paminėti. Šiais metais Pasaulinės vandens dienos šūkis – „Vanduo ir bendradarbiavimas“. Šį šūkį  klasės pritaikė savo veiklai.

Abiejų klasių mokiniai, sutarę dėl bendrų elgesio taisyklių maratono metu, pradėjo „Raidžių“ žaidimu.  Išsiaiškino dienos pagrindinį žodį – vandenukas. Todėl visi vaikai išsiėmė iš namų atsineštą savo vandenuką, kurį vis gurkšnojo veiklos metu. Komandos tarėsi, kai kurios netgi diskutavo apie  vandens naudą. Komandų kapitonai pristatė mintis.

Stebėdami animacinį filmuką „Tekėk, upeliuk!“, mokiniai turėjo pasakyti upelio naudą gamtai. Neužmiršo skaitymo maratono „Diena su knyga“ svarbiausio darbo – skaityti savo knygutes. Tyloje susikaupę vaikai pasinėrė į savo knygos pasaulį. Kai kurių pirmokėlių šnabždesys leido suprasti, kad jie - tik pradedantys skaitytojai.

Su dideliu įdomumu mažieji klausėsi Janinos Degutytės „Šaltinėlio“, raiškiai skaitomo trečiokų. Išklausę piešė pasakojimui iliustraciją. Trečiokai, dirbdami  grupėse, atliko pasirinktas  užduotis. Pirmoji grupė turėjo parašyti „Vandenėlio“ patarimus vaikams. Antroji - kūrė eiliuotą prisistatymą, kurio kiekviena eilutė prasidėtų nurodyta žodžio „Vanduo“ raide.  Trečiai grupei  teko naudojant duotus žodžius sukurti ketureilį. Ketvirtoji grupė, naudodama kuo vaizdingesnius būdvardžius ir palyginimus, apibūdino šaltinėlį.

Dienos pabaigoje komandos parašė mintis apie vandenį:

„Vanduo išvalo organizmą. Vanduo – naudingas ir sveikas. Vanduo numalšina troškulį. Be vandens žmogus gali numirti.“

„Vanduo – gyvybės šaltinėlis, kuris visiems visada padeda, atgaivina kūną. Vanduo padeda atsikratyti žalingų įpročių: kofeino, alkoholio ir kai kurių narkotikų vartojimo. Vandenėlis yra geriausias žmogaus draugas.“