2013-04-12

Žurnalistai "gydo knygas"

Balandžio 12 dieną mokyklos jaunieji žurnalistai, vadovaujami Olgos Šarapajevos,  susirinko klasėje (biblioteka šiuo metu remontuojama)  pokalbiui apie vieną iš daugelio žmogaus sukurtų pasaulio stebuklų – knygą. Vaikai atidžiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie knygų gimimą, gyvenimą bei tyliąją mirtį.

Mokiniai sklaidė knygelių puslapius, gėrėjosi spalvingomis iliustracijomis. Aptiko ir nemalonių dalykų: rašalo, riebalų dėmių, įplėštų, prirašytų lapų, pelėsių žymių. Kartu aiškinosi, kaip reikia elgtis su knygomis, kad netaptų jų priešais, o draugais.

Keletas jaunųjų žurnalistų minčių apie tai, ką knygutės mėgsta. (Kalba netaisyta).

„Knygelės mėgsta, kai su jomis gerai elgiamasi, kai jas myli, nesukarpo“ (Greta 1b kl.)

„Joms patinka, kai jas saugo ir dar gerbia, nedrasko, nepaišo, jas taiso“ (Kornelija, 1c kl.)

„Jos mėgsta, kai jų nemėto, neplėšo“ (Evelina, 1a kl.)

„Knygelės mėgsta, kai jas varto, skaito, vaikai myli, jų nepurvina“ (Adriana, 1c kl.)

„Jos mėgsta, kai jas skaito švariomis rankomis, kai jų nededa ant riebaluotų daiktų, jas saugo, neduoda mažiems broliams arba sesutėms“ (Lukas, 1c kl.)

„Knygelės mėgsta, kai jų nemėtom, nes joms skauda“ (Nedas, 1b kl.)

„Knygoms patinka, kai jų nededa į vandenį“ (Kostas, 1c kl.)

„Jos mėgsta, kai laikomos sausai, neplėšomi lapai, kai jos nemėtomos, nebraižomos, būna švarios“ (Aurika, 1a kl.)