2013-05-07

"Mano senolių godos"

PANEVĖŽYJE VYKO ETNOKULTŪRINIO PROJEKTO

„MANO SENOLIŲ GODOS“

MOKINIŲ, GEBANČIŲ KALBĖTI TARMIŠKAI,  VARŽYTUVĖS „TARMIŲ LOBYNAI“

Varžytuvės „Tarmių lobynai“ – etnokultūrinio projekto „Mano senolių godos“ dalis, skirtos Tarmių metams paminėti. Projekto partneriai – Etninės kultūros globos taryba, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Varžytuves organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Mūsų mokyklą atstovavo 3c klasės mokinė Karolina Zvicevičiūtė ir iškovojo II –ąją vietą. Mokinę aukštaičių tarmės  kalbėti mokino Jolita Skeirienė , pavaduotoja ugdymui, o artistiškumo, meniškumo, intonacijos išmokė  pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Leonarda Šimonienė.

Tarmių varžytuvės vyko  Panevėžio „Minties gimnazijoje“

Karolina aukštaičių tarme varžėsi tarp 20-ies dalyvių. Renginio metu mergaitė  sužavėjo aukštaičių tarmės grynumu, originalumu, šmaikštumu, artistiškumu ir  puikia nuotaika.

Renginio komisijos pirmininkas buvo Stanislovas Kavaliauskas

Karolina džiaugėsi organizatorių skirtu  diplomu  ir atminimo dovanomis.

II etapo nugalėtojai dalyvauja respublikinėse varžytuvėse (2013 m. rugsėjo mėn.) Druskininkuose.