2013-05-16

Ib ir IIIc klasių ekskursija

Ib (mokyt. Valdonė Šimonytė)  ir IIIc (mokyt. Leonarda Šimonienė) klasių mokiniai, važiavę maršrutu Jonava – Vilkija – Seredžius – Veliuona – Raudonė – Šilinė – Raudondvaris – Jonava, grožėjosi nuostabiomis panemunėmis. Visos kelionės metu vaikai kūrė pasakojimą keista užduotimi – sakinius pradėti nurodyta raide. Raide vietovės, į kurią važiavo. Pasirodo, užduotis nebuvo lengva, bet... įveikta!

„Vaikų kelionė prasidėjo. Visi susėdo į autobusą. Valio, pamokos ant ratų prasidėjo! Vadovas Tadas mus pasitiko Kaune.

Vykome į Vilkiją. Vairuotojas, vardu Algis, vežė į brolių Juškų muziejų. Jame buvo labai įdomu. Juokingų istorijų išgirdome, pamatėme senovinių daiktų. Juškų muziejaus vadovas Arūnas papasakojo apie brolius Juškus, dainas, lietuvių gyvenimo būdą. Po to skaniai papietavome miško aikštelėje.

Sunkiai lipome į Seredžiaus, Veliuonos piliakalnius, Raudonės pilies bokštą. Mes labai smagiai leidome laiką Medaus slėnyje.

Raudondvaryje pradėjo lyti ir mes baigėme savo ekskursiją. Jautėmės linksmi, nors ir pavargome.

Brolių Juškų muziejuje Vilkijoje jautėme tikrąją GERUMO dvasią. Čia vyko išskirtinė dorinio ugdymo pamoka.

Skanduodami užlipome į Seredžiaus piliakalnį.

Nusileidžiant buvo paskelbtas konkursas – kas tyliau nusileis?

Nuo piliakalnių atsivėrė ypatingas panemunių grožis.

Veliuona – kunigaikščio Gedimino žūties vieta.

Į Veliuonos piliakalnį lipti buvo lengviau.

Po dainos „Vai kur buvai, dieduk mano?“ varžytuvių.

Nors kopti į Raudonės pilies bokštą kai kuriems buvo nejauku, bet įspūdis iš viršaus atpirko baimę.

Ant žemės prie Raudonės pilies jaustis saugiau!

Medaus slėnyje klausėmės pasakojimo apie bites,

gėrėme vaistažolių arbatos,

ragavome įvairių rūšių medaus,

šaudėme iš lanko,

važinėjome arklio traukiamu vežimaičiu.

Kelionę baigėme apžiūrėję įspūdingus Raudondvario rūmus.