2013-05-24

Poezijos pavasaris

Jonavos pradinės mokyklos kieme vyko literatūrinė popietė „Mano eilės“. Įstaigos bendruomenė ir į svečius atėję lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikai klausėsi moksleivių sukurtų ir pačių skaitomų eilėraščių. Renginį paįvairino pradinukų atlikti muzikiniai kūriniai.

Poezijos šventė „Mano eilės“ organizuota jau šeštą kartą. Jos metu savo sukurtus eilėraščius deklamavo įvairių klasių mokiniai ir svečiai darželinukai. Posmuose jausmingai sudėliota tai, kas rūpi vaiko širdelei, kuo ji džiaugiasi.

Daug eilėraštukų buvo skirta spalvingam ir kvapniam metų laikui – pavasariui. Kai kuriuose – gražiausi žodžiai mamai, brangiai šalelei Lietuvai, atviras žvilgsnis į vaikiškas svajones. Mokiniai eiliuotai kalbėjo ir apie savo mielus augintinius, apie labai laukiamas vasaros atostogas, jų teikiamus malonumus. Šventėje taip pat sukosi šokėjų poros, skambėjo pradinukų dainos ir įvairiais muzikos instrumentais atlikti kūriniai.

Jaunieji kūrėjai ir poezijos mylėtojai kryptingai ugdomi Jonavos pradinėje mokykloje. Jiems vadovauja įstaigos raštvedė ir jaunųjų žurnalistų būrelio vadovė Olga Šarapajeva. Pradinukai pristato savo kūrybą ne tik draugams, bendraklasiams, bet ir tradiciškai būna kviečiami į Vilnių. Ten jų klausosi žinomi poetai, literatūros kritikai. Mat vienas nuotaikingiausių tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ renginių – moksleivių eilėraščių skaitymai – išaugo į jaunųjų kūrėjų šventę „Augame kartu su eilėraščiu“.

Ketvirti metai O. Šarapajeva su 18 jaunųjų kūrėjų vyko į sostinės Rašytojų klubą skaityti eilėraščių. Vertinimo komisija skyrė daug padėkos žodžių pradinukam, daug vertingų knygų padovanojo. Beje, jonaviečiai ir vėl buvo jauniausi renginio dalyviai, nes kitos šalies švietimo įstaigos į Vilnių tradiciškai delegavo vyresnių klasių mokinius.