2013-05-31

Pirmokų draugystės su knyga pradžia

Su pirmąja vaiko knyga siejasi skaitytojo ugdymo pradžia. Ib klasės (mokyt. Valdonė Šimonytė) mokiniai įvairiomis formomis stengėsi susidraugauti su knyga.

Dailės ir technologijų pamokose pirmokai piešiniais kūrė savo pirmąją pasakų knygelę.

Su šeima pasakas užrašė. Kai kurie vaikai patys rašė. Visą mėnesį kartu skaitėme  ir plojome draugams už kūrybą.

Antrą pusmetį iš šeimos į šeimą keliavo mokytojos vaikystės knyga Edilaidos Hol „Peliukas muzikantas“.

Įspūdžius apie išklausytą/ perskaitytą knygą pirmokai piešė, rašė ir sudėjo į aplanką „Mūsų perskaityta knyga“ .

Kai visi susipažino su peliuku Silvestru, dailės ir technologijų  pamokoje iš senų laikraščių gamino savo Silvestrus.

Akį džiugino peliukų gausa!

Pirmasis apsilankymas mokyklos bibliotekoje ir susipažinimas su knygelėmis davė rezultatų. Per Velykų atostogas vaikai skaitė savo arba bibliotekos knygas. Lietuvių kalbos pamokoje grupelėse jas pristatė.

Malonu, kad pirmokai noriai ėjo į biblioteką knygų. Šiais metais bibliotekos knygutes skaitė  18 klasės mokinių: Ernestas, Gaudvydas, Milita, Evelina, Greta, Milda, Domas, Lukas, Ema, Eimantė, Julija, Domantas, Nedas, Tomas, Eva, Šarūnas, Rokas ir  Paulina. Mokslo metų  pabaigoje bibliotekos knygų fondą papildėme klasės dovana – „Pasaulio pasakos“, „Brolių Grimų pasakos“, „Anderseno pasakos“. O kad  jos vertos mūsų dėmesio, įsitikinome, kai paskutinę mokslo dieną perskaitėme pasaką „Pinokis“. Prisiminėme ir visus mokslo metus mokytojos skaitytą knygą „Bitės Majos nuotykiai“.

Vasarai kiekvienas vaikas gavo knygelę, kad neužmirštų skaityti. Joje užpildys sraigės puslapėlį/ius. Antroje klasėje galėsime džiaugtis, kiek paaugome su knyga!